| ilasadrian a întrebat:

Am un laptop Lenovo G5070 si are 2 placi video una Intel HD graphics si una AMD radeon HD 8500M ....Intrebare e cum as putea sa folosesc AMD-ul in jocuri sau chiar tot timpul! DAU FUNDA big grinbig grin

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se activeaza automat placa dedicata. Cand nu este necesar (la navigare pe net) se activeaza placa integrata. Se zice ca asemenea laptopuri consuma mai putin bateriile fata de latopurile care aveau placa dedicata dar nu aveau integrata.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca ti-e instalat driver-ul la ea Practic aia o folosesti! Intotdeauna se "activeaza" cea dedicata.