| ThinkDifferent a întrebat:

Am un Pc destul de vechi si as vrea sa il reanoiesc sa ii pun niste piese mai noi dar nu prea stiu si as vrea sa imi spuneti niste sfaturi pana il 600-700 lei macar sa mearga CS:GO. Dau Funda!

Pc-ul:

-Placa Video: Intel(R)82945G Express Chipset Family 128 MB(Am vazut ca nu are deloc placa video)

-Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 GHz (2 CPUs)

-RAM: 2GB

-Placa de baza: Gigabyte Technology Co, Ltd. Model:945GZM-S2

-Sursa: LC-8400BTX

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate trebuie schimbata placa de baza, procesorul, memoria si cred ca si sursa. Suma toatala ar fi mult mai mare. In aceste conditii eu te sfatuiesc sa iei un PC second hand si sa-l vinzi pe al tau. Daca il ei de la un magazin are si 12 luni garantie.