| mytza75 a întrebat:

Salut TPU,am un PC pe care imi merg toate jocurile de pe piata, dar fix minecraft imi face probleme.Sunt momente in care imi merge chiar cu 20 de fps,iar pe singleplayer, din noua versiune 1.9 trebuie sa sparg blocurile de cateva ori pana sa dispara,si se intampla sa imi mearga blocat o data la cateva secunde,adica merg,se blocheaza,merg,se blocheaza...E enervant, mai ales ca am PC cu 16 gb de RAM, cum sa rezolv asta?

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Spune configuratie PC-ului si mai ales ce sursa ARE ( nu vreau sa stiu cati w are )!

| mytza75 explică (pentru CPAElites):

16 GB de Ram, procesor Intel core 3, 5 ghz, placa video AMD Radeon, 1t de memorie

| CPAElites a răspuns (pentru mytza75):

Nu mi-ai spus ce sursa are sistemul. happy