| AnonimFaraNume8 a întrebat:

Salut tpu.Am vazut ca sunt jocuri de cumparat si de descarcat dar de ce cele de cumparat trebuie sa dai bani adica producatorii primesc deja bani de cat de popular e jocul.De exemplu flappy bird e un joc online dar producatorul a facut atatia bani incat la retras.Dau funda raspunsului cel mai bun.

2 răspunsuri:
| AlexShadow26 a răspuns:

In primul rand ai mai mult de 13 ani? nu stiu zic si eu pentru ca e si normal sa coste banii un joc gandeste-te cat dureaza sa se faca jocul cati oameni sunt pentru un joc salarii jocuri gratis nu sunt daca un joc e gratis tot are ceva de cumparat iteme chesti de deblocat etc + majoritatea jocurilor gratis au doar multiplayer flappy bird a fost scos de producator pentru ca a zis ca a primit amenintari si de cand facuse jocul ala viata lui se schimbase din asta la retras + ala e doar un singur om gandeste-te la firmele mari de jocuri EA UBISOFT etc cat trebuie sa lucreze pentru un singur joc. flappy e joc de telefon de un singur om e si normal sa nu coste bani...

| pisicutablue a răspuns:

Daca iti faci cont pe jocul asta poti sa scoti bani in realitate ..nu te consta nimic daca incerci ..in mxim 20 zile poti sa scoti 100 lei daca joci des