| Robert2090 a întrebat:

Am windows 7 64 bit si 4Gb ram dar de ce doar 3. 75Gb sunt utilizabili? Cum fac sa ii utilizeze pe toti?

4 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Presupun ca sistemul de operare este de 32 bit.Sitemul de 32 bit nu vede 4 gb ram, doar 3 si jumatate. Daca vrei sa iti vada toti 4, instaleaza 64 bit.Bafta

| Robert2090 explică (pentru elvisel):

Am mentionat ca am pe 64 de biti!

| elvisel a răspuns (pentru Robert2090):

Im cer scuze.Intra in bios si ai o optiune Memory Remapping Feature, Dai enable si dupa salvezi si intri in windows sa vezi daca s-a rezovlat problema.Succes

| TheKingBacca a răspuns (pentru Robert2090):

Ce placa de baza ai?