| DyyNo a întrebat:

As vrea sa îmi iau Windows 10 dar am o întrebare pot juca jocuri gen CS 1.6, minecraft, fifa sau orice joc de pe steam?

2 răspunsuri:
| AnGel032 a răspuns:

Vorba lui Darius, nu conteaza sistemul de operare atata timp cat este mai bun decat ce ii trebuie. Daca te uiti pe primul site cand scrii pe google "Minecraft System Requirements" o sa vezi ca scrie "OS: Windows XP or better".

| Darr1u5 a răspuns:

Ce legatura au jocurile cu sistemul de operare, bineinteles daca e superior? Deci tot ce iti mergea pe windows 8 trebuie sa iti mearga si pe 10. Dupa parerea mea Windows 10 este net superior celorlalte sisteme de windows.