| Feri a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca imi merge GTA V pe un laptop cu urmatoarea configuratie : Intel Core i3 3120M / 2. 40GHz, 1600MHz / 3MB... AMD Radeon HD 8570 Dedicat... DDR3 / 4GB RAM?!? Astept raspuns, multumiri anticipate!

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

O sa-ti mearga destul de ok, nu va di un joc pretentios. Acum asteapta s itu pana in ianuarie sa se lanseze.

| anonimguy3 a răspuns:

Poate mario nu GTA V... ai noroc daca merge pe low cu 30 fpswinking

| Danişor a răspuns:

Salut! pai in mod normal da, iti v-a functiona jocul pe laptop cu niste mici exceptii, jocul cere intre 6-8 gb ram iar tu ai 4.In rest totul pare in regula.Mult noroc!

| Feri explică (pentru Danişor):

Asta inseamna ca v-a trebuii sa joc la low quality sau medium quality settings?

| Danişor a răspuns (pentru Feri):

Pai intre low-si medium deoarece ai 4 gb ram.Dar nici nu pot fii sigur pana nu vedem cerintele reale si pana cand iese jocul pe pc nu pot sa dau un raspuns sigur.Dar intre low si medium nu ar trebui sa fie o problema happy

| Giuliano24 a răspuns:

Da, iti v-a functiona jocul pe laptop cu mici exceptii, jocul cere 6-8 GB ram iar tu ai 4. , in rest totul e bine placa video este buna, jocul iti cere placa minima sa ai Radeon HD 6570 1GB DDR3 iar tu ai 8570. cred si sper sa-ti functioneze, jocul ruleaza pe STEAMwinking acum, dar depinde de unde il iei si tu daca il iei piratat. e altceva