| IonutPutinica a întrebat:

Salut TPU
Care e faza cu netul si cu tabletele?
Adica,am inteles faza cu Wi-fiul,dar eu nu am de gand sa-mi bag wi-fi, si nici vecinii mei nu cred ca au.
Vreau sa stiu de 3G,adica ce inseamna, imi da un stick pe care sa-l bag in tableta sau ce?
Vreau sa-mi explicati ca sa inteleg si eu
Cam cat m-ar costa un 3G?
E compatibila aceasta tableta cu 3G? http://www.emag.ro/......DQGLXBBBM/
FUNDA!

1 răspuns:
| raikidd a răspuns:

Am vazut ca tableta are port micro usb, deci ca sa ai 3g iti trebuie: 1.cablu care sa aiba la un capat mufa pentru micro usb si la celalt capat port usb; 2.stick 3g. Toate acestea trebuie sa le cumperi.
Daca iti cumperi o tableta mai noua nu mai ai nevoie de cablu sau stick pentru ca are slot pentru cartela sim.
Din cate stiu eu pentru un stick 3g faci un abonament lunar la un provider de net de ex Orange, deci daca deja ai internet prin cablu si folosesti tableta doar in casa un router wi-fi e o solutie foarte buna, iar la upc iti da gratis.