| owesome a întrebat:

Caut HOST pentru server de WORLD OF WARCRAFT WOTLK. Am experienta in WoW ~7 ani.
Doresc sa fac un server asa just for fun, ca eu mi-am bagat rooter si as vrea sa fac unul doar ca sa ma distrez putin cu prietenii, dar daca gasesc HOST serios, am de gand sa il fac foarte fain si sa intre playeri.
Pana acum am avut ~4 servere populare ( adica peste 200 de playeri online constant ) PlayZ WoW, Crusade Gaming, JinZ WoW si Poison WoW. Toate au sfarsit urat datorita hostului.
Castigul este mare, adica dupa lansare cand o sa fie minim 100 de jucatori online tot timpul ( asta ar dura cam o luna dupa pornirea oficiala aserverului ) o sa vina si donatiile. Inainte strangeam cate 20-30E/Luna din care 5 erau pentru firma de host si restul se imparteau la admini si owner.

Informatii suplimentare:
Server Core: Trinity/ MaNGOS Core 3.3.5a
Server Rates: Undeva la minim x3 ( stamina, agility etc.( desigur toate balansate ) )
XP Rate: 60x +
Max lvl: 150+
---------------------------------------------
Cateva lucruri despre mine
---------------------------------------------
Am 17 ani, Baia Mare.
Ma descurc in limbaj C++, HTML, PHP si SQL.
---------------------------------------------

Daca serverul o sa aiba succes am de gand sa adaug Patch personalizat la server. Sa adaug Worgen, Naga, Pandaren, Goblin, Fel Orc, Taunka etc.
Displayuri noi la Iteme ( Iteme care nu au existat pana acum in joc )
Sa poti zbura oriunde vrei.
Harti noi.
Si momentan lucrez la o clasa noua ( nu e sigur ca va functiona ).
---------------------------------------------
Pentru informatii suplimentare cereti-mi idul de messenger in mesaj privat
---------------------------------------------

Răspuns Câştigător
| mola a răspuns:

Eu sunt plin de ideei, dar nu te pot ajuta la WoW-ul tau, ca deja mi-am luat pach-A si Patch-B la UnforgivenWoW. Dar iti zic ideeile mele :
1. Daca ai succes, poti face un vendor cu care poti face propriile tale case. Dupa aia sa faci niste tokene numite [H.T] ( House Token).
Daca jucatorii au 5 [H.T], sa iti faca un TICKET in care sa te anunte ca doresc o casa. Invii un vendor (un robotel sau ce vrei tu) pe care sa scrie : Helper for House. Daca dai click in el scrie undeva ''Buy this Land''. Cand dai click sa iti apara un token cu imaginea [H.T]. Acolo poti pune vendori.
2. Poti face un site cu anumite iteme, dar trebuie sa imi zici si ce level vrei ( 150 level ++ ). Acolo poti adauga un token de V.I.P care sa coste 90 donor points ( dolari ).
3. Poti adauga si eventuri gen Stair Event, Labirinth, Trap Race, KinG Race )
4. Mai poti adauga 2 clase; Vrikul ( la horde ) si Broken ( la allianta )
5. Creeaza noi battlegrounduri gen Isle of Conquest.
6. Poti face lucruri diferite fata de WOW-urile vechi. CUM? Stii ca pe Wow-urile acelea nu poti face Human Druid, Night elf paladin etc... Pe serverul tau poti face.
6. Noi clase ( Moonkin )
7. NEW SOKETS : Strenght, Health, Agility, Hit man, Spell Power, Healing Power, Attack Power etc...
SA imi zici ce level vrei sa il faci sa iti dau si enchanturi.

P.S : Imi astept recompesa la raspunsul meu pe intrebarea cu UnforgivenWoW. + mi-a luat mult timp sa creez aceste 8 ideei si imi merit acei 60dp.

3 răspunsuri:
| mola a răspuns:

Stai. Fun server? Daca da, ma bag! Lasa un comentariu aici si iti dau id yahoo pe mesaj privat... am doar experienta in WOW de 1 an, stiu sa joc FB pe priest, druid, paladin, warlock, rogue.

| dorutuman a răspuns:

Poi mane uite iti las id meu si te ajut dar na pot sa te ajut si cu o clasa noua dar este mult de lucruu uite mesul meu contacteaza-ma cand ai timp si vrei sa vorbim big grin dorutumisterio@yahoo.com

| Pa_Hoo_1987 a răspuns:

Eunewlife87@gmail.com trimite un email cand vezi mesajul te pot ajuta