| BootY1FlashxX a întrebat:

caut o persoana care stie cum se face/creeaza un server de Metin2 Privat Hamachi/Non-Hamachi.
Cine stie sa lase raspuns cu Y@M(Yahoo Messenger)/Skype.

P.S:Ofer [OwN] sau [GM] in schimbul acestui lucru depinde cit de bine a fost facut.

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Poate oricine sa creeze un servar de Metin2 ca nu este chiar asa de greu.

Dar pentru recompensa pe care o dai mai bine o face la el in pc si scapa mai bine?

PS:Daca un creator de servar de Metin2 sa zicem isi lasa ID de skype sau de yahoo sau alte ID... cred ca o sa fii ultimul care da de el ca cei mai multi imediat sar toata lumea pe el!?!

1 Daca chiar vrei sa faci un servar de Metin2 cu hamachi sau fara, mai intai sa ai minimul de system:
-2Gb Ram WinXP (3.5Gb Ram Vista, 7, 8... ) pe 32bit (daca ai 64bit sistemul trebuie sa ai dublu).
-Dual Core1. 7Ghz-2. 2Ghz
-Placa video 512Mb

2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a crea un servar de Metin2 altfel nu poti:
-Servar Files
-Client
-Homapage
-Xampp
-Filezila
-Navicat
-Portmap
-Virtualbox

3 Daca ai Ip static il poti face pe IP daca ai IP dinamic poti ori sa-l setezi si sa-l faci static ori poti instala Hamachi.

4 Aicea conteaza cum vrei sa faci servarul uite un sait unde pot lua Servar Files, Clientul si Homapage:
http://minilink.ro/kp8j

5 Servarul trebuie sa fie facut bine la inceput (bazele este la inceput altfel nu va merge).

6 Ti-am oferit un mic ajutor sa iti faci propriul servar acuma tot ce trebuie sa faci este sa combini si sa setezi sa iti faci propriul servar.

Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat!