| bogdancuB a întrebat:

Ce jocuri ar merge pe urmatoarele date ale calculatorului meu:

Procesor : Intel Pentium 4 de 3 GB

Memorie : 3, 5 ghz ddr2

Placa video: Intel G41 Express chipset de 512 mb

ma rog cand dau dxdiag scrie aproximativ 1024 gb

P.S. Vreau sami spune-ti jocuri nu sateuri de jocuri sau altceva si nu-mi pasa de categorie.

2 răspunsuri:
| Valentinz a răspuns:

Shooter: Combat arms, splinter cell, medal of honor, poate si call of duty modern warfare 2 nu stiu sigur big grin

Mmorpg : Perfect World, Shaiya, Grand Fantasia, legends of martial arts:X, World of Warcraft, War of Angels, Runes of Magic, Vindictus, Allods Online, Ragnarok Online,
funda?big grin

| Johny95 a răspuns:

Placa video conteaza foarte mult la jocuri, daca ai o placa video mai noua de 1gb/128biti/ddr2 sau 3/ ar trebui sa iti mearga toate jocurile noi aparute cu restul configuratiei calculatorului...
Aici gasesti jocuri noi aparute http://www.gamespot.com/previews.html?platform=5&mode=top&sortdir=asc
Cele mai faine jocuri sunt:
Crysis 3
Far Cry 3
Prototype 2
Assassin creed-toate aparute sunt faine
sunt in nr de 5:AC-1/AC-2/AC-brotherhood/AC-revelation/AC-3...
si Earthquakes, Crossbows, and Rhinos in Battlefield 3: Aftermath e fain.