| GabiTheFEAR a întrebat:

Ce jocuri merg pe acest pc : CPU: i3-4160 3.6ghz
Ram:3gb
Tip sistem : 64bit
Windows : 8
Placa video : integrata 1gb
Stiu ca nu este un pc GROZAV si sper sa nu vina cei cu i7 sa-mi zica ca nu merge nici Mario.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm, Mario merge brici! Problema nu e procesorul, ci ramul putin si placa video. Mai bine zis lipsa ei...

| GabiTheFEAR explică (pentru KodrutZ):

Aveam 4 gb ram dar unul e folosit la altceva... oricum, ceva jocuri nu-mi poti spune?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Acel 1 gb de ram ti-l foloseste placa video integrata.

| KodrutZ a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Ia si cauta jocuri de dinainte de 2010. Majoritatea ar trebui sa mearga macar acceptabil.

| GabiTheFEAR explică (pentru KodrutZ):

Imi merg jocuri si din 2012 sau 2013... ma rog

| KodrutZ a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Eu ma refer la titluri AAA cu grafica ca lumea, ca asa o sa iti mai mearga si unele panarame de prin 2016...

| UnBroken2016 a răspuns:

Ce placa video integrata ai tu? Am mai auzit de unele care mananca 300 de mb de ram dar 1 gb? Nu prea.