| Dutzu18 a întrebat:

Ce laptop mi-ati recomanda pana in 2700 RON cu procesor i7 si memoria RAM de 8GB?
Eu am gasit un Lenovo IdeaPad Z50-70 pana acum, dar mai astept sugestii.
Funda.

16 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Si eu am lenovo.sunt foarte ok.

| Dutzu18 explică (pentru express11):

Ce Lenovo? Am auzit la unii ca se plang ca nu le ruleaza mai mult de 3 programe odata, sau ca au calitate proasta.

| express11 a răspuns (pentru Dutzu18):

Ma faci sa rad.treaba ta.mai este si cum il prinzi...pana acum nu am avut probleme, si nici nu am auzit pe cineva sa aiba. oricum sunt printre primele 3 marci ok.bafta! i-a un HP.

| Dutzu18 explică (pentru express11):

Nu mersi, nu mai vreau HP, acum am unul, dar are se incalzeste foarte repede, in rest nu ma pot plange ca m-a tinut bine

| express11 a răspuns (pentru Dutzu18):

Tocmai de asta ti-am spus de HP.

| RaduTN a răspuns:

Uite aici un laptop la bugetul ala foarte bun ...DZYFRBBBM/ are si SSD de 8 gb unde iti poti baga os-ul pentru o performanta sporita.

| express11 a răspuns (pentru RaduTN):

Nu vezi mai sus? nu este Lenovo bun...asa mi-a scris.

| Dutzu18 explică (pentru RaduTN):

Nu ma prea convinge i5-ul si procesorul de 1.70 GHz, bine, nici eu nu ma pricep foarte bine, dar daca ai vreau, poti sa imi explici de ce as putea alege i5 in defavoarea i7-lui?

| RaduTN a răspuns (pentru Dutzu18):

Tu crezi ca este o diferenta atat de mare intre i7 si i5?!?
Iti garantez ca laptopul ala este foarte rapid.

| Dutzu18 explică (pentru express11):

Nu am scris ca nu e bun laughing. Am intrebat ce Lenovo ai laughing

| Dutzu18 explică (pentru RaduTN):

Nu, dar cu 100 de lei in plus imi gasesc laptop cu i7

| RaduTN a răspuns (pentru express11):

rolling on the floor Si de unde stie el ca pe laptopul acela nu merge sa rulezi mai mult de 3 programe? E Nostradamus sau ce? Eu i-as zice sa stea linistit ca pe laptopul recomandat de mine poti sta linistit pe 10 de programe deodata.

| express11 a răspuns (pentru RaduTN):

Stiu,eu am unul, Lenovo g50-30 de caeva luni si merge super.bine,ca nu ma joc pe el, dar sunt foarte multumit.

| RaduTN a răspuns (pentru Dutzu18):

Se pare ca esti ungur si nu intelegi romana.
Un laptop cu i7 cum iti doresti tu porneste de la 4000 Roni in sus, ca sa fie de calitate nu sa se prajeasca din a doua zi.Pentru ce folosesti laptopul de ai nevoie de i7? Editare 3D?!?!

| RaduTN a răspuns (pentru express11):

happy Sa-l stapanesti sanatos.

| express11 a răspuns (pentru RaduTN):

Merci!