| GamerVlad a întrebat:

cine imi spune si mie niste jocuri gen BioShock (adica FPS si cu puteri), nu neaparat shooter dar sa fie First Person si sa ai puteri, sau gen Dishonored (care nu imi merge sad )
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| newboy a răspuns:

Gata acuma stiu
Bionic Commando

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Deci jocul asta e super dar nu-mi merge crying dar pana la urma esti singurul care ai raspuns la intrebarea mea deci ai funda si daca iti mai amintesti cate un joc poti sa il spui aici.

37 răspunsuri:
| newboy a răspuns:

Ce system ai?

| newboy a răspuns:

Daca ai un pc bun cea ce trebuie iti recomand cateva jocuri:
-jocul syndicate care ti-l recomand cu multa adrenalina
-crackdown
-crysis 1, 2 si 3
-warframe doar sa il joci o vreme si dupe aia o sa ai puteri tari Saints Row 4 care o sa apara si
-Prototype 1 si 2 in care esti mutant cu puterii foarte tarii

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Cam le stiu pe toate dar niciunl nu-mi merge tongue
Apropo PC-ul meu:

Intel Pentium 4 3.06 GHz
1.5 GB Ram
Ati Radeon 9600 Series

Daca mai vrei sa stii ceva anunta-ma.

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Prototype iti merge!

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Atat iti spun: daca imi merge Prototype ai funda

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Ei bine, n-ai funda.

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Ia spune ce are?

| newboy a răspuns:

Si scuze ca nu stiu prea multe fps-uri

| newboy a răspuns:

Stai ca mi-am amintit niste fps-uri si rpg-uri(sigur o sa iti placa):
-system shock 1 si 2
-dead space 2
-singularity
si ultimul dar primul pe lista mea de fps-uri/rpg-uri Deus Ex Human Revolution asta sper sa iti mearga

| newboy a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga jocuri mai noi te rog schimbati placa video eu na ma laud am un pc de **** are placa video 512 mb, ram 2 GB si procesor de 2.0 doar placa video e cea mai importanta ia-ti macar una de 256 mb sau daca iti permiti multi bani baga bani in pc si in jocuri pe steam, sincer merita

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Apropo, stiu ce a de facut ca sa ii mearga jocuri noi si te rog nu imi da lectii de spre IT ca iese rau de tot.
System shock - jucat
Dead Space - nu merge
Singularity - nu merge
Asa ca te rog raspunde doar cu jocurile pentru o placa video cu shader model 2.0

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Frate usor nu sunt eu EXPERT IT dar ti am dat si eu un sfat plus ca niciodata nu o sa gasesti jocuri cu puteri pentru placi video vechi, jocurile evolueaza numai sunt toate ca pe timpuri ai cerut jocuri cu puteri eu ti am spus in plus daca imi mai aduc aminte iti mai spun stai calm poate imi mai vine vreun joc in cap

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Prin puteri ma refeream la magii, EX: la BioShock ai o putere cu care poti electrocuta inamicii.
Scuze pentru neclaritatea intrebari si Alice 1 am jucat, dar la Dragon Age 1 trebuie sa apesi tu pe tasta sa atace sa put si simplu apesi pe mob si se duce sa-l atace?

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Prin puteri ma refeream la magii, EX: la BioShock ai o putere cu care poti electrocuta inamicii.
Scuze pentru neclaritatea intrebarii si Alice 1 am jucat, dar la Dragon Age 1 trebuie sa apesi tu pe tasta sa atace sa put si simplu apesi pe mob si se duce sa-l atace?

| GamerVlad explică (pentru GamerVlad):

Intrebarii

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Apropo am o placa video de 256mb tongue
Ati Radeon 9600

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Pai si asta inseamna ca e imposibil sa nu iti mearga prototype spune ce a avut cand ai intrat in prototype

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

I-a prototype 1

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Incerc din nou cu Prototype si iti zic exact ce eroare im da si daca vrei iti fac si un video cu eroarea si cu calculatorul meu.
Si daca vrei sa imi lasi adresa ta de messenger sau skype sa putem vorbi in particular.

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Facebook ai?
imi e cam lene sa descarc messenger-ul : ))

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Placa mea video nu are Shader Model 3 ci S.M 2

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Deci cand sa pornesc Prototype imi scrie : "ERROR : Couldn't load dll prototypeenginef.dll
Please Reinstall the game and install the required DirectX 9.0c provided or obtain the latest version."

Am instalat directX 9.0.c chiar din CD de la joc deoarece imi da la sfarsitul instalarii sa instalez directx 9.0.c si l-am instalat si aceeasi problema.

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Fii atent o sa iti spun pas cu pas ce trebuie sa facii daca nu iti merge nu sunt vinovat ok!
1.Intra in Google si scrie asa prototypeenginef.dll doar asa
2.da pe primul rezultat
3.instaleaza programul ala
4. reporneste pc-ul
5.reintra in prototype
Bafta!

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Apropo cred ca stii ce face programul acela nu?
Acel program adauga fisierul.dll in system32 ceea ce se poate face si manual.

| GamerVlad explică (pentru GamerVlad):

De ce nu ma mir : aceeasi problema tongue

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Ce directx ai?

| GamerVlad explică (pentru newboy):

9.0c

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Apropo nu conteaza pre mult ce directx am ci de placa video a mea care suporta shader model 2.0 si nu 3.0.

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Acum sincer sa fiu daca scorul maxim e de 5 stele n-ai un procesor de 4 stele ci unul de 2-3 stele.

| newboy a răspuns:

Gata acum stiu:
-Timeshift(FPS)
-Dantes Inferno
-Alice Madness Returns(un joc foarte ciudat)
-Dragon Age 1 si 2
cam atat mai stiu si eu momentan

| newboy a răspuns:

Apropo mai bine spunem contul de steam si al de facebook decat ala de messenger si skype!

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Facebook : Vlad Hociung
Steam : nu folosesc pentru ca nu-mi place

| newboy a răspuns:

Ok in primul rand iti merge perfect prototype dar daca nu l-ai luat de pe steam e mare problema, steam-ul iti instaleaza directx tot si daca tu crezi ca eu sunt tampit atunci linkul de la system req:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=442&game=Prototype

| GamerVlad explică (pentru newboy):

Stii ca placa mea video foloseste DirectX 9.0 si nu 9.0c iar pe Game-Debate scrie doar versiunea initiala nu cea adevarata si daca vrei iti explic cu DirectX.
Pentru placile cu shader model 1.1 - DirectX 8.0
Pentru placile cu shader model 2.0 - DirectX 9.0
Pentru placile cu shader model 3.0 - DirectX 9.0c (la care game-debate nu specifica 9.0c ci doar 9.0 iar la sys req de la cd cu prototype scrie clar DirectX 9.0c)
Pentru placile cu shader model 4.0 - DirectX 10
Pentru placile cu shader model 5.0 - DirectX11

Asa ca eu stiu ce ruleaza pe PC-ul meu si ce nu.

| newboy a răspuns (pentru GamerVlad):

Da stiam doar ca m-am incurcat asa ca nu mai stiu nici un joc mam straduit cat am putut, daca aflu un joc cu puteri pentru placa ta iti spun bye!

| click007 a răspuns:

Bioshock.b 2 si b infinitelaughing