| Kinda a întrebat:

cine stie unde se instaleaza minecraft, pentru ca eu am o problema la laptop si pot sa il deschid doar din fisierul lui nu de pe o icoana de pe deskop, asa ca cine imi zice unde se instaleaza minecraft cand l-am instalat ii dau funda.
PS: cand l-am instalat de pe setupul lui nu mi-a aparut unde vreau sa il instalez ce pur si simplu sa instalat.

Răspuns Câştigător
| justMike a răspuns:

Minecraft-ul nu se instalează, pur și simplu are un launcher și îl deschizi, pentru el se fac niște fișiere în AppData dar minecraft-ul se deschide din launcher, nu din fișierele care se generează automat când deschizi minecraft-ul. Ia-ți un launcher de pe internet, dacă vrei să îți bagi moduri si texture packs caută în Search program and files (Windows7) scrie în căsuță %appdata%.