| anonim_4396 a întrebat:

Cu cateva zile in urma am fost la un service de pc-uri si mi.am reinstalat windows 7. A functionat bine prima zi si dupa imi apare o imagine albastra din cand in cand http://i57.tinypic.com/2ns2ru1.jpg aceasta este imaginea.

8 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Se numeste bsod(adica blue screen of dead).La tine asta se face din cauza driverului placi video.Ai instalat driverul placi video?

| IonutAxi a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Nu am instalat eu windowsul. Cred ca este instalat

| TechGuyTpu a răspuns (pentru IonutAxi):

Probleme poate sa fie din 2 cauze.
1.So ars vram(sau ceva defect in el)
2.Bad Video Driver
Zimi cum se numeste placa video

| anonim_4396 explică (pentru TechGuyTpu):

Stiu ca e Nvidia GT 520M CUDA 1 GB. Nu cred ca e ars in el deoarece : Acum 2 luni am patit la fel si am schimbat windowsul si nu mi-a mai facut asa. Si acum am schimbat din nou windowsul si patesc din nou.

| IonutAxi a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Placa video e Nvidia GT 520M CUDA 1GB. Nu cred ca e ars ceva in el deoarece acum 2 luni am patit la fel ca acum, si am schimbat windowsul si nu am mai patit asa pana cand nu l-am schimbat acum cateva zile din nou.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru IonutAxi):

Bun deci descarci asta si instalezi si dupa da-i restart si garantat nu mai apare
32 bit: http://www.geforce.com/drivers/results/77840
64 bit:http://www.geforce.com/drivers/results/77841

| BogdanBody a răspuns:

Si mie imi aparea foarte des si stii ce am facut? Am curatat unitatea pe dinauntru si nu mai apare. Iti sugerez si tie la fel. Funda?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BogdanBody):

Poate nu este eroare la fel.In cazul asta este de la un driver care da crash si cel mai problema este placa video