| valerika20 a întrebat:

Cum pot s-a aloc mai mult ram la minecraft.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Salut, ba da poti sa aloci mai multi RAM la Minecraft. Trebuie sa dai la Edit Profile, iar jos undeva o sa-ti apara JVG Arguments. Bifezi casuta aia, apoi in loc de -Xmx1G pui -Xmx1024M, -Xmx2048M, si asa mai departe in functie de cati MB RAM vrei sa aloci Minecraft-ului. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare aplicatie consuma atat ram cat are nevoie si cat gaseste disponibil, nu poti aloca tu nimic

| valerika20 explică (pentru suntserios):

Am 4 g ram si nu am multe aplicaii

| suntserios a răspuns (pentru valerika20):

Dupa cum ziceam, fiecare aplicatie isi aloca singura ramul, nu ai tu ce sa ii faci

| valerika20 explică (pentru suntserios):

Hei merge watch dogs si nu merge minecraftul adica serios