| iRunii a întrebat:

de ce cand vreau sa instalez forge dau la profile forge acolo se incarca si ramane asa fara sa intre in minecraft! DE CE? Daca stiti voi un minecraft care sa mearga forge sau care il aveti si voi si aveti forge va rog sa mi-l dati PLS ca mor fara shanders! laughing big grin

Răspuns Câştigător
| iRunii explică:

Pai launcherul meu ii zice mineshafter si numai cu acest launcher pot juca cu versiunea forge dar intotdeauna sa iei cea dea 5 versiune noua (adica acum sa incerci 1.7.2-10.12.2.1131) ca sa descarci launcherul iti trebuie cont pe site-ul original (iti faci cont cu un cont de google sau yahoo) cu launcherul poti sa iti pui si skin cu numele tau (dar numai tu il vezi sau cineva care foloseste acelasi laucher), laucherul este prima varianta dar se poate sa ai o eroare la minecraft si sa nu descarce toate fisierele de a opera pe minecarft-ul tau deci iti trebuie un alt pc pe care te poti juca pe aceasta versiune (te duci la un prieten si il rogi sa intre in %appdata% ->. minecraft -> versiuni si sa puna in arhiva fisierul 1.7.2 forge si sa til trimita prin mail sau il iei prin cd sau usb dupa cel iei il pui la tine in minecraft- tot asa intri cu %appdata%->. minecraft -> versiuni =>sa nu uiti sal dezarhivezi fisierul si cred ca o sa mearga

2 răspunsuri:
| GhostCommander a răspuns:

Pe ce versiune joci? Depinde versiunea, la forge 1.6.4 este un bug pe care nu au de gand sal remedieza

| iRunii explică (pentru GhostCommander):

Vreau sa pun pe versiune 1.7.2 da vad ca nu merge nici aia! Te rog daca stii un minecraft-ul bun damil sau da-mi link de la minecraft-ul tauwinking

| iRunii explică (pentru iRunii):

Pai launcherul meu ii zice mineshafter si numai cu acest launcher pot juca cu versiunea forge dar intotdeauna sa iei cea dea 5 versiune noua (adica acum sa incerci 1.7.2-10.12.2.1131) ca sa descarci launcherul iti trebuie cont pe site-ul original (iti faci cont cu un cont de google sau yahoo) cu launcherul poti sa iti pui si skin cu numele tau (dar numai tu il vezi sau cineva care foloseste acelasi laucher), laucherul este prima varianta dar se poate sa ai o eroare la minecraft si sa nu descarce toate fisierele de a opera pe minecarft-ul tau deci iti trebuie un alt pc pe care te poti juca pe aceasta versiune (te duci la un prieten si il rogi sa intre in %appdata% ->. minecraft -> versiuni si sa puna in arhiva fisierul 1.7.2 forge si sa til trimita prin mail sau il iei prin cd sau usb dupa cel iei il pui la tine in minecraft- tot asa intri cu %appdata%->. minecraft -> versiuni =>sa nu uiti sal dezarhivezi fisierul si cred ca o sa mearga