| Robert2090 a întrebat:

De ce imi merg toate jocuri greu, blocat..si am facut update la toate driverele...Si am pc:

Amd Athlon(tm) Dual core processor 5400B 2. 8GHz
4 GB ram
Anti radeon 3200 (256 mb)
32 Bit
Windows 7 ultimate

Dau Funda! plz ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| JuNNNkie26 a răspuns:

Salut! Deci: In primul rand, placa ta video nu e prea buna, iar in al doilea rand tu folosesti wondows 7.
Daca vrei ca jocurile sa iti mearga bine, instaleaza windows xp, pentru ca tu daca folosesti wondows 7, windows-ul foloseste mai multe resurse decat xp si tu avand placa video slaba, ce iti mai ia si wondows-ul din ea, ramane foarte putin pentru jocuri... iar eu cred ca windows 7 pe 64 bit e mai bun.
Pentru gaming foloseste windows xp pentru performante mai mari.
Bafta!

| Robert2090 explică (pentru JuNNNkie26):

Ms man de la asta...Am cautat pe net cum fac sa mearga mai rpd...Si acum merge mai repede!

1 răspuns: