| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu jocurile pe PC, in timp ce ma joc dupa ceva timp se inchide monitorul (nu mai primeste informatii de la pc ) totusi ledul este aprins, iar boxele scoate un sunet ciudat ca si cum sa-r fi blocat, sunetul e ceva de genul ( t t t tt t t t ) si este foarte rapid. Dau Funda, multumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Se blocheaza calculatorul. Ai incercat sa monitorizezi temperaturile de pe GPU si CPU? Placa video odata ajunsa la temperatura maxima pentru a nu se arde se opreste si de acolo se blocheaza, acelasi lucru si pentru procesor.

| EnvyU a răspuns:

Spune daca e laptop sau pc, spune de cand il ai si ce piese ai in el. Mai mult ca sigur te lasa o piesa problema e ca nu prea iti poti da seama ce e pana nu se duce. Ar putea fi hardul, ar putea fi placa video desi la placa video iti da blue screen of death si restart. Ciudat ca nu ti se da restart. De cand nu ai mai instalat windowusul? Ce windows ai? Cate site-uri de "hatahata" vizitezi pe zi? Sa nu fi luat un virus