| Freky229 a întrebat:

de Craciun imi voi lua un laptop, in jur de 20 de milioane, unul bun, dar am auzit ca daca se incalzeste poate sa se strice, iar alta chestie pui ceva sub el si nu se incalzeste sau ceva de gen.
Pe mine ma intereseaza daca chiar exista chestie de aceea sa pun sub el si cat costa?
FUNDa!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Cooler ii zice la chestia aia care o pui sub laptop dar nu e obligatoriu sa o folosesti. Important e sa nu il tii pe pat sau pe fete de masa pentru ca in general un laptop se incalzeste atunci cand trage scame in el si se umple de praf.
P.S. Poate fii laptopul si de 4000 lei si sa nu fie bun. Definitia bun sau rau o putem vedea doar cand vedem modelul exact nu dupa pret.
P.S.2 Am avut un coleg de clasa care avea un Acer si din cauza ca avea racirea proasta si nu a avut grija de el i s-a topit placa de baza.

8 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Depinde ce laptop nu orice laptop se incalzeste. Daca iei un laptop pana in 15 mil, normal ca ti se va incalzi.

| MrLucas a răspuns:

Nu se strica, ar fi absurd. Poti lua un cooler de care zici tu, sunt destul de ieftine.

| Copila2016 a răspuns:

Daca se incalzeste nu se strica, eu am laptop care frige si stau si cu el in brate mereu si nu se intampla nimic, daca neaparat vrei cooler ( racitor ) du-te la un magazin electronic si spune-i ca vrei un cooler de laptop.

| Freky229 explică (pentru Copila2016):

Da, dar se poate strica ceva, gen procesor placa video cu timpul? daca se incalzeste

| Copila2016 a răspuns (pentru Freky229):

Nu, nu se strica nimic, eu am laptop de 500 lei si imi merge perfect, il am de anul trecut

| Zaygon a răspuns (pentru Copila2016):

Sigur nu se strica nimic, este absolut normal sa se incalzeasca si sa arda ca un cuptor.
Si acum lasand la o parte ironia tu te auzi ce prostii debitezi? Sa ma anunti cand iti pocneste jucaria ca sa rad mai bine.

| Copila2016 a răspuns (pentru Zaygon):

Hei am doar 13 ani eu sunt doar un copil -.-

| Zaygon a răspuns (pentru Copila2016):

Mda, ce scuze penibila. Nu stii, mai bine nu raspunzi.