| DA1234 a întrebat:

De o luna mi.am cumparat un laptop Lenovo idepad 310 iar acum 2 saptamani tastatura s-a blocat pur si simplu nu mai rapundea la comenzi. Eram intr.un joc si fiindca nu puteam iesi din el am fost nevoit sa.l opresc fortat si cand am vrut sa il repornesc se auzea un mesaj de la bios cu piuituri multe ceea ce insemna ca aveam probleme cu ramii. Dupa a pornit ok, i.am dat un restart si nu a mai avut nimic. Acum iar s-a intamplat acelasi lucru, intr.un joc diferit si iar am primit mesajul dar dupa nu il mai primesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E posibil să fie o problemă care apare doar când se supraîncălzește.
Reclamă la service povestea asta, să se spele cu el pe cap - e în garanție!

| RainbowD a răspuns:

Salut.
1) Vezi ce programe iti ruleaza
2) Reinstaleaza windowsul sau driverele, si asta ar putea fi o problema
3) Poate este o problema deaorece soliciti prea tare laptopul, iar el nu mai face fata.
Toate cele bune. Salut.

| JessJessie a răspuns:

Ruleaza o aplicatie de functionare a sistemului care iti arata ce probleme are si cat de solicitat e.
Si ar fi o idee buna sa iti testezi si ram-ii.