| Anonimus197568 a întrebat:

Deci eu nu inteleg cum vine treaba. Imi merge ultimul Call of Duty Advanced Warfare cu texturile pe ultra fara lag(am avut un pic de lag doar intr-o singura misiune, dar am putut juca) si nu imi merge GTA 4 nici pe low, nu mi se vad blocurile si strada si restul. CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Daca o sa fie la fel de prost optimizat, ramanem la GTA SAN ANDREAS big grin

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut.Din pacate GTA 4 a fost portat foarte prost pe pc. Poti sa descarci patch-uri si fixuri care remediaza din probleme. Succes!

| RaduTN a răspuns:

Este din cauza jocului.
Pentru a rezolva problema creaza un document text cu numele "commandline" si scrie in el:
-NORESTRICTION
-NOMEMRESTRICT
-AVAILABLEVIDMEM 6.0
-PERCENTVIDMEM 100 "

Apoi pune documentul in GTA 4 file happy

| Anonimus197568 explică (pentru RaduTN):

Am instalata cum o alta versiune de gta 4 si mi se vedea tot, dar aveam lag cand conducea, am incercat sa dau setarile mai mici( le-am dat pe toate pw low si pe 800*600 si distanta si toate alea pe 1 si aveam si mai amre lag)

| RaduTN a răspuns (pentru Anonimus197568):

Ce componente are pc-ul tau?

| Anonimus197568 explică (pentru RaduTN):

Procesor i3, 8gb de ram si placa video nVIDIA geforce gt 630 de 2 gb pe 128 biti. Cu calculatorul asta duc far cry 4 pe low cu 1280*800 parca rezolutia, duc call of duty advanced warfare cu texturile pe high pe o rezolutie de 12800*900(doar texturile ca daca pun si efectele am lag) duc wolfenstein the new order pe low pe rezolutie de 1600*900 dar am vazut ca gta 4 are probleme si pe calculatoare mai bune. nu aveam ce gta sa ma joc pana apare gat 5(am vazut pe toate siteurile ca cerintele de sistem sunt foarte mici, ceea ce e bine dar nu cred ca sunt cele oficiale)

| RaduTN a răspuns (pentru Anonimus197568):

Intr-adevar ai calculatorul bun.
GTA4 este un joc prost optimizat si din cauza asta ai lag.

| Anonimus197568 explică (pentru RaduTN):

Da...astept pana in ianuarie sa apara gta5(sper ca cei de la rockstar nu o sa-si mai bata joc de noi si o sa-l lanseze) si sper sa-l optimizeze bine, nu de alta dar daca o sa-l faca ca pe gta 4 nu ii vad bine, mai ales ca gammeri au semnat si o petitie ca sa apara si sunt peste 500.000 de oameni care vor gta 5 pe pc si daca nu o sa mearga...

| Anonimus197568 explică (pentru RaduTN):

Dalaughing)

| RaduTN a răspuns (pentru Anonimus197568):

Daca o sa fie la fel de prost optimizat, ramanem la GTA SAN ANDREAS big grin