| Hristea a întrebat:

Eu am descărcat Minecraft Pocket Edition pe tabletă de pe aptoide, știți cumva dacă pot să joc multiplayer sau cu un prieten? Dacă nu, îmi dați și mie un link să descarc Minecraft pe PC? Mulțumesc!

1 răspuns:
| vladsipunct2016 a răspuns:

Poti juca multiplayer. Intrati pe un server de survival, sky wars sau survival games si jucati. e simplu. cand dai la new world sus in dreapta ai advanced settings si langa inca o chestie. dai pe aia si o sa iti spuna sa introduci "server host name si ip adress". cauti pe google servere, bagi acolo si dupa joci. funda?