| Madalin_Dulia_1990 a întrebat:

Eu din gresiala am dat ip-ul meu. Spuneti-mi consecintele si cum sa repar asta.Va multumesc!

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Iti poate afla domiciliul prin aflarea ip-ului. Ca sa repari mai poti doar sa iti pui IP dynamic daca ai IP static.

IP dynamic: se schimba ip-ul de fiecare data cand ii dai restart sau pornesti computerul.
IP static: Ai acelasi IP mereu.

Ia legatura cu furnizorul la care ai abonament de internet. RDS sau RomTelecom si cere sa-ti puna IP dynamic.

SAU

Daca ai un router tasteaza in browser 192.168.0.1 si intra in sistemul routerului si muta din IP static, in IP dynamic... salveaza, da-i un restart computerului si scoate mufa din router si bag-o la loc.

Funda daca ai reusit!