| Al3x1334 a întrebat:

Eu mi-am luat logmein hamachi si mi-am facut un server de minecraft 1.7.2 ca am vrut sa joc cu un prieten,
am facut setarile la Server Properties si am dat la online-mode= false, asa am vazut pe net,
am salvat setarile si dupa am intrat in minecraft si a mers dar sa intre prietenul meu nu a mers de ce? Si cand am dat online-mode=true nu a mai mers sa mai intru pe server, ce inseamna daca este la true?
Va rog sa ma ajutati,
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa faci o retea pe hamachi(create a new network>pui id, pass>dai id si pass pretenului tau).In server.proprietse ai undeva server ip sau ceva de genu si pui acolo ip de la hamachi. Daca ai online mode pe true atunci numai ce-i ce au cont premium pot intra, daca il ai pe false toti pot intra.Check out my cinematics channel:https://www.youtube.com/channel/UCD14We5ey97YkBLdPiRrJPw