| Alex00615 a întrebat:

Salut TPU. Eu sunt gamer înrăit, gen rup jocurile video câteva ore zilnic pe laptop și m-am gândit să îmi iau un controller că să îmi fie mai ușor să manevrez unele jocuri, cum ar fi de exemplu cele de pilotaj. Am văzut ca în general controalele în jocuri sunt setate pentru gamepad de XBOX dar pot folosi în schimb și unu de PS3 sau PS4 de pildă și să setez după butoanele? Sau ar fi mai bun unu de XBOX deși am văzut și din astea de PlayStation compatibile cu PC?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Cel de Xbox Series X sau Xbox One e cal mai ok pentru jucat pe PC.