| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda mare. Care este cel mai bun launcher de MineCraft care sa suporte Forge pentru MC Versiunea 1.7.10. Acum folosesc Launcherul TeamExtreme dar suporta numai Forge pentru MC Versiunea 1.6.4. Multumesc Anticipat

4 răspunsuri:
| Anaconda954 a răspuns:

Pot sa iti sugerez KeiNett launcher, dar nu pot sa fiu sigur dupa Update-ul nou, dar merita incercat sau cauta pe google lauchere, eu am folosit acum 1 saptamana TeamExtreme cu forge:1.7.10,1.6.2 si 1.6.4 si mergeau perfect toate, acum folosesc 1.6.4. Incearca KeiNett!

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Anaconda954):

La mine TeamExtreme face figuri mari daca e peste 1.6.4, fara mod mere si 1.7.10 dar cu deloc. am sa incerc daca reusesc iti dau funda

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Anaconda954):

Salut. am incercat KeiNett, mai multe versiuni dar cand descarca fisierele asset ramane acolo. in Task Manager ( Folosesc Windows 8.1 ) arata va foloseste putin CPU dar Retea si Disk ba. tot apare sub butonul de Log In bara aia de progres cu o chestie verde ca da raide pe acolo dar nu face nimic. si da am dat la Proprietati si "Unblock"

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Anaconda954):

Asta imi spune KeiNett. KeiNett Launcher V1.404 (through bootstrap 1) started on windows...
Current time is Aug 31, 2014 11:25:08 AM
System.getProperty('os.name') == 'Windows 8.1'
System.getProperty('os.version') == '6.3'
System.getProperty('os.arch') == 'amd64'
System.getProperty('java.version') == '1.7.0_67'
System.getProperty('java.vendor') == 'Oracle Corporation'
System.getProperty('sun.arch.data.model') == '64'
Refreshing local version list...
Refreshing remote version list...
Refresh complete.
Loaded 2 profile(s); selected 'Forge'
Getting syncinfo for selected version
Queueing library & version downloads
Download job 'Version & Libraries' started (16 threads, 36 files)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\realms\1.3.1\realms-1.3.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.1\lwjgl_util-2.9.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\lzma\lzma\0.0.1\lzma-0.0.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\ow2\asm\asm-all\4.1\asm-all-4.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.5\jopt-simple-4.5.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch\5.16\twitch-5.16.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch-platform\5.16\twitch-platform-5.16-natives-windows-64.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Delta time to compare resources: 814 mersi
Download job 'Resources' skipped as there are no files to download
Job 'Resources' finished successfully
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch-platform\5.16\twitch-platform-5.16-natives-windows-64.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch\5.16\twitch-5.16.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl-platform\2.9.1\lwjgl-platform-2.9.1-natives-windows.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl-platform\2.9.1\lwjgl-platform-2.9.1-natives-windows.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\java3d\vecmath\1.3.1\vecmath-1.3.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\java3d\vecmath\1.3.1\vecmath-1.3.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput-platform\2.0.5\jinput-platform-2.0.5-natives-windows.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.1\lwjgl-2.9.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput-platform\2.0.5\jinput-platform-2.0.5-natives-windows.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\trove4j\trove4j\3.0.3\trove4j-3.0.3.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch-external-platform\4.5\twitch-external-platform-4.5-natives-windows-64.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.1\lwjgl-2.9.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraft\launchwrapper\1.9\launchwrapper-1.9.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraft\launchwrapper\1.9\launchwrapper-1.9.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-eu\commons-eu\2.4\commons-eu-2.4.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-eu\commons-eu\2.4\commons-eu-2.4.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\guava\guava\16.0\guava-16.0.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\guava\guava\16.0\guava-16.0.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.2.1\commons-lang3-3.2.1.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.2.1\commons-lang3-3.2.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\authlib\1.5.16\authlib-1.5.16.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\authlib\1.5.16\authlib-1.5.16.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\eu\netty\netty-all\4.0.10.Final\netty-all-4.0.10.Final.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\eu\netty\netty-all\4.0.10.Final\netty-all-4.0.10.Final.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch-external-platform\4.5\twitch-external-platform-4.5-natives-windows-64.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.5\jopt-simple-4.5.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\ow2\asm\asm-all\4.1\asm-all-4.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\lzma\lzma\0.0.1\lzma-0.0.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.1\lwjgl_util-2.9.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\realms\1.3.1\realms-1.3.1.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Attempting to download C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar for job 'Version & Libraries'... (try 0)
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\trove4j\trove4j\3.0.3\trove4j-3.0.3.jar for job 'Version & Libraries': Local file matches local checksum, using that
Finished downloading C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180.jar for job 'Version & Libraries': Couldn't connect to server (responded with 403) but have local file, assuming it's good
Job 'Version & Libraries' finished successfully
Launching game
Looking for old natives to clean up...
Unpacking natives to C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180-natives-79951619751693
Launching in C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft
Half command: C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -Djava.library.path=C:\Users\Alex\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180-natives-79951619751693 -cp C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraftforge\forge\1.7.10-10.13.0.1180\forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraft\launchwrapper\1.9\launchwrapper-1.9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\ow2\asm\asm-all\4.1\asm-all-4.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\typesafe\akka\akka-actor_2.11\2.3.3\akka-actor_2.11-2.3.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\typesafe\config\1.2.1\config-1.2.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-actors-migration_2.11\1.1.0\scala-actors-migration_2.11-1.1.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-compiler\2.11.1\scala-compiler-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\plugins\scala-continuations-library_2.11\1.0.2\scala-continuations-library_2.11-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\plugins\scala-continuations-plugin_2.11.1\1.0.2\scala-continuations-plugin_2.11.1-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-library\2.11.1\scala-library-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-parser-combinators_2.11\1.0.1\scala-parser-combinators_2.11-1.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-reflect\2.11.1\scala-reflect-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-swing_2.11\1.0.1\scala-swing_2.11-1.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-xml_2.11\1.0.2\scala-xml_2.11-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.5\jopt-simple-4.5.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\lzma\lzma\0.0.1\lzma-0.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\realms\1.3.1\realms-1.3.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\java3d\vecmath\1.3.1\vecmath-1.3.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\trove4j\trove4j\3.0.3\trove4j-3.0.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\eu\netty\netty-all\4.0.10.Final\netty-all-4.0.10.Final.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\guava\guava\16.0\guava-16.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.2.1\commons-lang3-3.2.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-eu\commons-eu\2.4\commons-eu-2.4.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\authlib\1.5.16\authlib-1.5.16.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.1\lwjgl-2.9.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.1\lwjgl_util-2.9.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch\5.16\twitch-5.16.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180.jar net.minecraft.launchwrapper.Launch
Running C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -Djava.library.path=C:\Users\Alex\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180-natives-79951619751693 -cp C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraftforge\forge\1.7.10-10.13.0.1180\forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\minecraft\launchwrapper\1.9\launchwrapper-1.9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\ow2\asm\asm-all\4.1\asm-all-4.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\typesafe\akka\akka-actor_2.11\2.3.3\akka-actor_2.11-2.3.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\typesafe\config\1.2.1\config-1.2.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-actors-migration_2.11\1.1.0\scala-actors-migration_2.11-1.1.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-compiler\2.11.1\scala-compiler-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\plugins\scala-continuations-library_2.11\1.0.2\scala-continuations-library_2.11-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\plugins\scala-continuations-plugin_2.11.1\1.0.2\scala-continuations-plugin_2.11.1-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-library\2.11.1\scala-library-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-parser-combinators_2.11\1.0.1\scala-parser-combinators_2.11-1.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-reflect\2.11.1\scala-reflect-2.11.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-swing_2.11\1.0.1\scala-swing_2.11-1.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\scala-lang\scala-xml_2.11\1.0.2\scala-xml_2.11-1.0.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.5\jopt-simple-4.5.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\lzma\lzma\0.0.1\lzma-0.0.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\realms\1.3.1\realms-1.3.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\java3d\vecmath\1.3.1\vecmath-1.3.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\sf\trove4j\trove4j\3.0.3\trove4j-3.0.3.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\eu\netty\netty-all\4.0.10.Final\netty-all-4.0.10.Final.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\guava\guava\16.0\guava-16.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.2.1\commons-lang3-3.2.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-eu\commons-eu\2.4\commons-eu-2.4.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\com\mojang\authlib\1.5.16\authlib-1.5.16.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.1\lwjgl-2.9.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.1\lwjgl_util-2.9.1.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\libraries\tv\twitch\twitch\5.16\twitch-5.16.jar; C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180.jar net.minecraft.launchwrapper.Launch --username alexandrumrz --version 1.7.10-Forge10.13.0.1180 --gameDir C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft --assetsDir C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\assets --assetIndex 1.7.10 --uuid sessionId --accessToken - --userProperties {} --userType ${user_type} --tweakClass cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker
Client> [11:25:16] [main/INFO] [LaunchWrapper]: Loading tweak class name cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker
Client> [11:25:16] [main/INFO] [LaunchWrapper]: Using primary tweak class name cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker
Client> [11:25:16] [main/INFO] [LaunchWrapper]: Calling tweak class cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker
Client> [11:25:16] [main/INFO] [FML]: Forge Mod Loader version 7.10.18.1180 for Minecraft 1.7.10 loading
Client> [11:25:16] [main/INFO] [FML]: Java is Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM, version 1.7. 0_67, running on Windows 8.1:amd64:6.3, installed at C:\Program Files\Java\jre7
Client> [11:25:16] [main/WARN] [FML]: The coremod micdoodle8.mods.miccore.MicdoodlePlugin does not have a MCVersion annotation, it may cause issues with this version of Minecraft
Client> java.lang.AbstractMethodError
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.loadCoreMod(CoreModManager.java:423)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.discoverCoreMods(CoreModManager.java:310)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.handleLaunch(CoreModManager.java:211)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupHome(FMLLaunchHandler.java:90)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupClient(FMLLaunchHandler.java:67)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.configureForClientLaunch(FMLLaunchHandler.java:34)
Client> at cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker.injectIntoClassLoader(FMLTweaker.java:126)
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:114)
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:28)
Client> [11:25:16] [main/ERROR] [FML]: An error occurred trying to configure the minecraft home at C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft for Forge Mod Loader
Client> java.lang.AbstractMethodError
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.loadCoreMod(CoreModManager.java:423) ~[forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.discoverCoreMods(CoreModManager.java:310) ~[forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.handleLaunch(CoreModManager.java:211) ~[forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupHome(FMLLaunchHandler.java:90) [forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupClient(FMLLaunchHandler.java:67) [forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.configureForClientLaunch(FMLLaunchHandler.java:34) [forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker.injectIntoClassLoader(FMLTweaker.java:126) [forge-1.7.10-10.13.0.1180.jar:?]
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:114) [launchwrapper-1.9.jar:?]
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:28) [launchwrapper-1.9.jar:?]
Client> Exception in thread "main" java.lang.AbstractMethodError
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.loadCoreMod(CoreModManager.java:423)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.discoverCoreMods(CoreModManager.java:310)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.CoreModManager.handleLaunch(CoreModManager.java:211)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupHome(FMLLaunchHandler.java:90)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.setupClient(FMLLaunchHandler.java:67)
Client> at cpw.mods.fml.relauncher.FMLLaunchHandler.configureForClientLaunch(FMLLaunchHandler.java:34)
Client> at cpw.mods.fml.common.launcher.FMLTweaker.injectIntoClassLoader(FMLTweaker.java:126)
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:114)
Client> at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:28)
Game ended with bad state (exit code 1)
Ignoring visibility rule and showing launcher due to a game crash
Deleting C:\Users\Alex\AppData\Roaming\. minecraft\versions\1.7.10-Forge10.13.0.1180\1.7.10-Forge10.13.0.1180-natives-79951619751693