| INIFINITGamerYT a întrebat:

Incerc sa filmez un video cu minecraft cu fraps dar cand pornesc inregistrarea imi merge in 15 fps si fara imi merge in 60 fps, cum sa fac sa nu mai mearga cu lag?

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Intri in fraps, te duci la categoria Movies si acolo ai Full-size si il bifezi si in dreapta ai ceva cu fps. Du-te la ultima caseta, seteaza 29.97 si ar trebui sa iti mearga pe 30 fps cand filmeaza, nu ai nevoie de mai mult. Daca nici asa nu merge inseamna ca ai cerintele programului nu indeplinesc cerintele calculatorului.

3 răspunsuri:
| StochitaCatalin a răspuns:

Procesorul tau este foarte slab, incearca sa inregistrezi cu alte programe(action/obs)

| INIFINITGamerYT explică (pentru StochitaCatalin):

Imi poti da niste linkuri cu programe de filmat?

| Stirbescu_Radu_1997 a răspuns:

Probabil ai virusi pe ala cu care filmezi si a infectat minecraft am un prieten care a patit asta.