| RauXLl a întrebat:

Joc LOL (League of legends) de ceva timp si sunt bun (lvl 24). As vrea sa imi mai cumpar un campion de 6300, dar nu pot hotarî pe cine sa iau. As cam vrea sa aleg dintre Syndra, Lissandra si Diana. Spuneti-mi parerea voastra sau recomandati-mi altul daca vreti. Ms mult.

5 răspunsuri:
| Xscape a răspuns:

Depinde ce lane-uri preferi.
Îţi fac un top ( în opinia mea ) :
- Top : Darius, Teemo, Pantheon.
- Mid : Vel`koz, Ziggs, Yasuo.
-Jungle - Lee Sin, Jarvan IV, Shaco.
- Bot support : Blitzcrank, Morgana, Braum.
- Bot ADC : Draven, Jinx, Vayne.

Depinde şi de adversarii pe care-i ai, nu înseamnă că dacă ai un campion la 6300 baţi pe toţi. Toţi campionii puncte slabe şi puncte puternice împotriva unui campion inamic anume.

| bonjordoking a răspuns:

Ti-as spune sa alegi dintre lissandra si Diana pentru ca sunt cele mai sigure pick-uri. Nu zic ca syndra nu e buna,dar isi ia bataie de la majoritatea asasinilor pe mid,din cauza lipsei de mobilitate si agilitate,deci e mai complicat sa te inveti sa o joci si nu e asa versatila. Lissandra mai nou este jucata top si isi face bine treaba si pe mid. Problema manei e putin redusa de pasiva,dar nu e o idee extraordinara. In schimb,Lissandra are abilitati mai utile cu mai mult cc, o zhonya care face dmg si mobilitate, si e chiar atat de grea. Diana totusi daca o joci bine, poate fi foarte puternica, dar nu prea se incadreaza in meta-ul din prezent. Sper ca te-am ajutat!

| bonjordoking a răspuns:

Sau alege-l pe ziggs, invata-l si o sa fie FOARTE DISTRACTIV.

| RauXLl explică:

Mersi de pareri. O sa ma gandesc bine totusi intre Diana si Lissandra, fiindca as vrea un ap carry. Sper ca totusi Lissandra nu consuma chiar asa multa mana. Si stiu ca Syndra nu are o mobilitate asa de buna, dar eu am rupt totusi cu ea cand era la rotatie.

| RauXLl explică:

Scz ca am folosit cam mult totusi.