| Dumitru_Tiby_1998 a întrebat:

jok un metin 2 privat pvp si nu stiu ce bonusuri sa pun la sura bm.sa fie bonusuri pvp full 5 bonusuri pe fiecare itm

Răspuns Câştigător
| Bobbye a răspuns:

Depinde acum de server si care este maximul de pietre la +.
Poftim un ghid care sper sa iti foloseasca:

Constructia statusului:
* INT-ul - cel mai important pentru un sura.El se va duce la 90 prima dată
* VIT-ul - măreşte pv-ul caracterului, 1 punct înseamnă 40 pv.Este recomandat al 2 status care se ridică la 90
* DEX-ul - reprezintă rezitenţa atacului corporal.Tot odată el creşte si dmg la skiluri.Este recomandat al 3 status care se ridică la 90
* STR - reprezintă atacul de sabie. Cu cît mărin str-ul creşte şi atacul de sabie. Este nefolositor pentru un sura magie neagră deoarece el se bazează pe un atac magic puternic nu pe putere de atac. Este recomandat să puneti str-ul ultimul full din status

SKILLURILE:
NU ARE ROST SĂ PUN O ORDINE DE FĂCUT M, DEOARECE LUAŢI FULL P

Bonusuri utile:
* bonusuri pe armă :skill-urile unui sura bm sunt influenţate de int şi dex.Pe armă cel mai util ar fi să punem următoarele bonusuri : semi om, inteligenţă, şansă la lovitură critică, viteza farmecului,
* bonusuri pe armură : pv rezistenţă sabie / pumnal / săgeţi / 2 maini şi viteza farmecului
NOTĂ: de obicei se fac 2 armuri : -una cu pv rezistenţă sabie, 2maini şî viteză farmec
-alta cu pv rezistenţă pumnal, săgeţi şi viteza farmecului
* pe accesorii : pv, şansa atacului critic, rezistenşă sabie / pumnal / săgeti / 2 maini viteză farmec, semiom.

Pietrele:
* pe arma cu 3 sloturi
* pentru pvp : pentru împotriva mai multor caractere : piatra anti sura, războinic şi ninja. excludem şamanul datorită numărulului mic de şamani. împotriva unui singur caracter : piatra anti caracter, piatra reîntoarceri, piatra lovitură fatală
* pe armura cu 3 sloturi : piatra grabei + 5, piatra protecţiei + 5 şi piatra eschivei + 5