| savinabanii345 a întrebat:

Salut TPU,legat de minecraft,sunt pe un sv pe multiplayer pe survival hard si tot imi dispar animalele,dar nu stiu de ce...unii imi spun caa mi le omoara cineva,iar altii ca mor de foame, daca mor de foame cum le pot hranii? ca sa le pun pe jos sa manance? am tot felul de animale... iarba au pe jos si nu stiu ce sa le mai pun. ma ajutati? plzzz

2 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Salut savinabanii345!
Eu cred ca ele nu dispar pur si simplu se muta dintr-un loc in altul, sau poate chiar le omoara cineva dar faza cu mutatul e cu mult mai reala.
Multa Bafta!
Semnat PutinVodka228.

| TiberiuFasole a răspuns:

1.Ele nu mananca nimic.

Solutii:

Poate e de la biome, in ce biome stai? Si la ce coordonate? ( ma refer Y)

Si poate le omoara cineva.