| Adryannnnnnnnn a întrebat:

Ma numesc Adi si as vrea sa imi deschid un server de metin2 si am nevoie de ajutor pentru ca nu ma pricep asa bine.Dau grad si funda

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
System minim pentru a face un servar doar pentru a te juca cu prieteni sau tu pe el (daca vrei sa-l faci public trebuie sa ai un system recomandat).
Eu iti zic minimul de system pentru un servar de Metin2:
-Placa video 512Mb
-Ram 2Gb WinXp (3.5Gb Ram Vista, 7, 8... )
-Dual Core 1.7-2.2Ghz

2 Trebuie sa ai programele acestea:
-Clientul
-Servar Files
-Homapage
-Xampp
-Portmap
-Navicat
-Filezila
-Virtualbox

3 Servarul de Metin2 trebuie sa ai IP static altfel nu va merge deloc.
Daca ai IP dinamic se poate seta exista mai multe posibilitati sa iti faci Ip static.
Dar trebuie sa faci unele setari in plus.

4 Te poti inspira din tutoriale vad ca ai doi au comentat acelasi lucru cu un videotutorial cum sa faci un servar de Metin2.

5 Sa faci un servar de Metin2 oricine poate daca stie bazele la inceput, ca dupa asta ai servarul tau si restul sunt modificari/editari pe parcurs atata tot.

6 Servar de Metin2 trebuie sa ai multa memorie Ram asta conteaza cu cat ai mai multa memorie ram cu atat poti intra pe servar fara Buguri (este recomandat sa ai minim 1-2Gb Ram pe servar sa scapi de buguri in general).

7 Mult Succes cu servarul de Metin2!

| Adryannnnnnnnn explică (pentru DragomirMihail2020):

Am 8GB ram 1T hdd placa video 2GB si 3. 0GHZ...dar eu vreau ca cineva sa ma contacteze si sa ma ajute sau sa il fac! ma poti ajuta tu?

| Tomytza87 a răspuns:

Urmareste acest tutorial te va ajuta : https://www.youtube.com/watch?v=PrhXQo1uAwE. Funda :D?