| anonim_4396 a întrebat:

Maine dau teza la geografie si mi-a spus dna. profesoara ca un subiect posibil, are putea fi, sa facem o comparatie intre Grupa Fagaras si M-tii Apuseni. Eu nu am fost atent in clasa cand a facut comporatia oral si nu am Grupa Fagaras pe caiet. Deci fa rog sa imi faceti si mie o comparatie intre cele 2 avand in vedere: localizare, alcatuire geologica, mod de formare, altitudine si aspecte ale reliefului. Imi trebuie 1 asemanare si 3 deosebiri. Sunt clasa a 8-a.

1 răspuns:
| mrclaust a răspuns:

Ori suntem in aceeasi clasa (sau macar aceeasi scoala), ori e o coincidenta prea mare