| IfICanIhelpYou a întrebat:

mi-am facut un servar de metin pe hamachi si merge l-am conectat pe un prieten la hamachii tot, mie imi merge servar lui i da eroare la conectare, in mc text am scris exact ca la mine si nu merge ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| TacaPaca a răspuns:

Iti trebuie portmap ca sa se poata conecta si altii la serverul tau.Tie iti merge pentru ca esti pe pc-ul tau.
uite aici portmap in romana http://www.2shared.com/file/29DTOiPj/PortMap_tradus_de_redrpci2008.html dupa ce il iei trebuie configurat...pe fiecare chestie de aia dai dubluclick si la iptau scrii ip de la hamachi.100
exemplu: ip hamachi 5.12.136.257
la portmap scrii 5.12.136.100
dupa ce le faci pe toate la fel le deshichizi pe toate pe rand si trebuie sa aiba bulina verde
Bafta FUnda?