| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un server de minecraft 1.7.1 1.7.2 1.7.3
(bukkit) si problema este ca ori cine intra pe server nu poate sa sparga (indiferent daca e protectie sau nu) nici un bloc si ii da eroarea asta: You are not permitted to interact with _______ (numele blocului). Ce ar trebui sa fac ca sa poata sa sparga doar unde nu e protecti pusa fara sa le dau ADMIN sau alte grade?

Răspuns Câştigător
| LifecycleX a răspuns:

Hei salut. Iti zic eu care e treaba. Deci, tu trebuie sa dai essentials. build la orice Grupa
Deci tu trebuie sa scrii asa pe consola :
mangaddp default essentials. build
Si asa rezolvi tot big grin
PS : *default* este grupa cu care te inregistrezi pe server, adica Membru/Player/Jucator etc.
Daca vrei sa faci un Grad, scrii mangadd *numegrad*. si la modificare scrii asa mangaddv *grad* prefix *cum.vrei.sa.arate.gradul*. Ca sa dai gradul presupun ca stii, cu Manuadd Nume Grad
Sper ca te-am ajutat. Si eu am avut aceeasi problema la gradul Helper.
Bafta!

| IoanaIrina2000IntreabaCeva a răspuns (pentru LifecycleX):

Cum adica pe consola sa scriu? Si eu am aceeasi problema!

| anonim_4396 explică (pentru IoanaIrina2000IntreabaCeva):

Atunci cand pornesti serverul se deschide o fereastra neagra/albastra, aia este consola.

4 răspunsuri:
| MaNiaKK a răspuns:

Tu poti sparge dar el nu asa-i? pai poate e din cauza lagului de la sv sau poate ca nu au /op nume adica nu au op asa pateam si eu cand jucam minecraft.

| anonim_4396 explică (pentru MaNiaKK):

Eu vreau sa pot sa ii las sa sparga blocuri (unde nu e protectie) fara sa le dau op.