| xAdii a întrebat:

Mi-am facut un sv de minecraft dar celorlalti playeri (prieteni) care vor sa joace pe sv nu le merge. Sv meu este cu hamachi si m-am uitat la multe tutoriale pe youtube dar n-am gasit nimic. Cand dau add la sv le apar,, Can't reach server"
Nu stiu de ce, va rog sa ma ajutati. Dau funda!

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Can't reach server... ai schimbat in server.prop online-mode? In mod normal el e true si tu scrii false. Daca nu merge asta fi sigur ca esti conectat pe hamachi si toti pritenii tai sunt si ei.

Fi sigur ca tot la server.prop IPul serveruli este gol.

De asemenea cu ce ai facut sv? Bukkit? classic? MCPC+? si ce versiune (daca e Bukkit sau MCPC+).

Faci server pentru 1.5.2 sau 1.6.2?

| TudoricaRobert a răspuns:

Nici eu nu am reusit la inceput dar am invatat de aici --> http://www.minecraftwiki.net/wiki/Setting_up_a_server