| Adrian022 a întrebat:

nu stiti, imi merge cs GO ala de pe steam la pc asta :
2GB rami, placa video 1 gb nVIDIA 210, procesor AMD athlon 64 X2 Dual Core processor 3800+ 2.00 GHZ? nu vreau perfect dar macar cat sa ma pot juca lejer.

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

O sa mearga ok pe setari minime cu rezolutie 720p

| anonimguy3 a răspuns:

Iti va merge pe bine pe low-mediu, dar daca vrei sa fie jucabil CS GO iti trebuie macar 60-70 fps, spune un om cu experienta in jocu asta. happy

| DuDDy24 a răspuns:

Chiari si cu setari pe mediu o sa reusesti sa atingi o medie de vreo 30 fps, dar mai bine ramai la low ca sa ai fps cat mai marewinking
P.S. astea sunt setarile si fps-ul cu care juca un amic CS GO tot cu gt 210winking

| Adrian022 explică (pentru DuDDy24):

Nu stiu cum vine asta cu fps..adica n-o stiu ce e ala fps dar nu stiu cam cum e in CS GO..la 30 fps merge asa, cat sa te poti juca? nu neaparat perfect happy as vrea sa stiu cu toate setarile minime.

| DuDDy24 a răspuns (pentru Adrian022):

Fps=frames per second...un shooter, cum e CS GO, e cosiderat "playable" daca ai constant peste 30fps ca sa iti fie mai usor sa tintesti, sa nu ai sensazia ca se misca "in poze"...la jocurile racing e "playable" si cu 20fps
La setari low cred ca ar trebui sa ai undeva la 50fps, ceea ce e foarte bine... Nu iti pot garanta ca asa va fi, nu am jucat CS GO ca sa imi dau seama mai binewinking