| RealRap a întrebat:

( Problema minecraft cu fps) Am un pc peste mediu procesor dual 3300. 4gb ram, placa video 2 gb, pot sa ma joc multe jocuru la hight fara sa frameze, dar cand intru in minecraft pur si simplu ma dispera, am 40-50 fps pe servere si daca vreau sa filmez scade la 20-30... ce pot face sa maresc fps, de la ce sa fie? am tot la zi

2 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Click dreapta pe minecraft>run with graphic processor> high-perfirmance :numele placi video: si ar trebui sa iti mearga mai bine. Eu cand fac asta am cu 100-120 mai multe fps-uri

| StochitaCatalin a răspuns:

Nu prea ai ce.Ca sa filmezi iti trebuie un procesor puternic, in caz ca nu ai optifine instaleaza'l si vezi daca se schimba ceva