| Cristian_Andrei_2000 a întrebat:

Recent am instalat windows 10 home pe laptop, iar cand am vrut sa ma joc Team fortress 2, Paladins sau Smite ( toate sunt de pe STEAM) dupa maxim 10 minute se inchide laptopul.
Am nevoie de un program anume? Imi trebuie suport cu, cooler?
Va rog sa imi spuneti care ar putea fi problema si cum o pot rezolva!
Cel mai bun si folositor raspuns primeste funda garantat.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Laptopul tau se incinge prea tare si pentru a nu se arde se opreste. Curata-i evacuarea si cooler-ul de praf.

| laurentiu80 a răspuns:

Salut. E posibil sa ai o problema de temperatura. Monitorizea-ti temperatura in timp ce te joci cu programul SpeedFan sau HWMonitor. Jocurile solicita multa putere de procesare, astfel placa video sau procesorul se incalzeste.

| Juviia a răspuns:

Daca te joci prea mult, el se incalzeste la un moment dat si se inchide.Asa imi facea si mie, dar acum umblu pe PC.happy