| MagicHead a întrebat:

se joaca cineva minecraft si ma poate ajuta si pe mine sa instalez niste Moduri? Va rog :d

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

Doggy talents este pentru 1.2.5. Si pe langa modu propriu zis asa cum am zis mai este si un API in cazu acesta
http://www.minecraftforum.net/......-131-beta/
Iei 1.1.0 pentru Client si la fel pui. zipu in mods.

PowerRed este din cate stiu eu IN tehnic pack.Iar packurile astea se deschid cu un Laucher special.care actualizeaza versiunea de Minecraft pentru pack (exemplu eu joc Hack / Mine pe 1.2.5 pentru ca nu este disponibila o alta versiune)
Tehnic Laucheru il iei de aici
http://www.technicpack.net/download
Si pur si simplu ai o lista de packuri. Unele au 15-16 moduri altele chair 70.Deci fi atent ca s-ar putea sa-ti dea crash la unele.
Ai acolo Tekkit Classic si Lite si de asemenea Voltz care este cam acelasi lucru.

Bafta :D Tekkitu e destul de greu.

3 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Modurile sunt cam de 2 feluri..usoare si grele.cele usoare ar trebui sa vina sub forma.zip si pur si simplu pui. zipu il /. minecraft/mods (daca nai un folder mods in. minecraft poti sa-ti faci unu fara nici o problema). Cele grele precum modurile lui Flan sau Mo' Creatures au un mod de baza (tot.zip si pus in acelasi folder) si un folder separat care nu este legat de folderul mods. acel folder (daca este inculs ) se pune in. minecraft.

Sper ca te-am ajutat si daca ai probeleme sau intrebari ajut cu placere. (PS: daca vrei sa joci multiplayer cu moduri si asta e posibil)

| MagicHead explică (pentru WyndFTW):

Vreau alea Minecraft powerredthinking sau cv de genu, doggy talents, tekkit pack, sau tehnic pack:-s

| WyndFTW a răspuns (pentru MagicHead):

Doggy talents este pentru 1.2.5. Si pe langa modu propriu zis asa cum am zis mai este si un API in cazu acesta
http://www.minecraftforum.net/......-131-beta/
Iei 1.1.0 pentru Client si la fel pui. zipu in mods.

PowerRed este din cate stiu eu IN tehnic pack.Iar packurile astea se deschid cu un Laucher special.care actualizeaza versiunea de Minecraft pentru pack (exemplu eu joc Hack / Mine pe 1.2.5 pentru ca nu este disponibila o alta versiune)
Tehnic Laucheru il iei de aici
http://www.technicpack.net/download
Si pur si simplu ai o lista de packuri. Unele au 15-16 moduri altele chair 70.Deci fi atent ca s-ar putea sa-ti dea crash la unele.
Ai acolo Tekkit Classic si Lite si de asemenea Voltz care este cam acelasi lucru.

Bafta :D Tekkitu e destul de greu.