| spazy11 a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog frumos cat de bune sut placa video si procesorul acesta pentru gaming mai ales pentru cele mai noi aparute? http://www.dc-shop.ro/......am3plus-l/

Răspuns Câştigător
| TaKuYa a răspuns:

Intai de toate ar fi trebuit sa specifici un buget. Asa daca te uiti la ce ai pus tu, componentele sunt intr-adevar bune, dar acuma depinde de preferintele tale si de ce jocuri vrei sa rulezi pe ele. Eu totusi ti-as recomanda sa te orientezi spre Intel decat AMD. Iar aici ti-as recomanda un I5 4430 Seria Haswell, seria asta fiind nou-nouta aparuta destul de recent. Daca totusi vrei sa ramai pe varianta de AMD, atunci cel mai bine cumpara cel putin un fx-6350. Cat despre placa video este acceptabila, dar sa nu te astepti sa ruleze aproape toate jocurile pe viitor. Pentru asa ceva ai nevoie de un gtx 660 sau hd 7850.

1 răspuns:
| Alexxxyk a răspuns:

Sunt bune!