| Kamakura99 a întrebat:

Stie cineva cum se creaza un server Metin2?
Cine stie primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa indeplinesti cateva cerinte.
2 Trebuie sa ai un calculator performant minim 4GB Ram (2 Gb Ram server, 2Gb Ram pentru calculator).
3 Sa ai IP static.
4 Sa ai toate programele necesare pentru a crea un server de Metin2.
Navicat
Filezila
Virtualbox (Virtualpc2007)
Portmap
Clientul
Server files
Xampp
Homapage

5 Ai aicea un Tutorial.
www.youtube.com/watch?v=EP7tX6vFYd8
6 Trebuie sa stii sa editezi si sa umbli prin programe pentru a stii mai multe lucruri despre fiecare.
EX:Vrei sa editi mobi din Navicat iar tu de duci in Filezila si cauti mobi? Ca si exemplu (mob_proto).
7 Ca trebuie sa stii cand faci un server de Metin2 ai grija cum faci servarul daca gresesti editarile la inceput la server ai gresit totul.
8 Mult Succes la servarul de Metin2.
9 Cel mai bun raspuns sa dai Funda, care te-a ajutat si ti-a raspuns cel mai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Încearcă acest site : https://www.google.ro/......https?/url Nu te apuca dacă nu ai un calculator destul de performant.

| roket2012 a răspuns:

Inntra pe google/youtube si scrie Cum se face un server de metin2 si vei gasi dar e important sa ai rami multi!