| Metin2Gamer a întrebat:

sunt Metin2 Gamer
Si intreb daca pot face un sv fara IP static si fara sa platesc la ahamachi
Vreau sv complet free

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Servar cu hamachi poti adauga doar 5 oameni (free) daca vrei mai multi 10-200 trebuie sa platesti.

1 Poti face un servar pe Ip static in functie de ip dinamic, daca ai IP dinamic la (Router, PPOE...) poti sa-l setezi sa-l faci static dar trebuie facute unele setari in plus sa zic asa.

2 Poti sa faci un servar prin IP+Hamachi este o conexiune dubla.
Ca sa intelegi doar tu ai hamachi deschis nu si ceilalti playeri ceilalti playeri se conecteaza doar prin ip tau de la (Poti sa-l faci pe un host domeniu metin2Gamer.servergame.com ca exemplu).

3 Iti trebuie sa ai minimul de system daca nu te incadrez in acest minim nu poti face un servar nici sa te joci cu prieteni sa zic:
-Multa memorie Ram 2Gb Ram WinXp 3.5Gb Ram Vista, 7, 8, ...
-Procesor Dual Core 1.7-2.2Ghz
-Placa video 512Mb.

4 Ai nevoie de programele acestea:
-Virtualbox (Masina virtuala)
-Filezila
-Navicat
-Portmap
-Servar Files
-Clientul
-Xampp
-Homapage

Orice servar de la 99-127 level poti sa ei un client universal si merge perfect pe acest tip de servar dau servere mai mari de lvl 127 merge numai si numai cu clientul lui.

Servar Files, Homapage sau Clientul il poti lua de pe aceste site-uri:
http://r.clickup.ro/SSzL
http://r.clickup.ro/SSzk
http://r.clickup.ro/SSzc

5 Servarul trebuie setat bine la inceput ca sa mearga altfel nu va merge ori va aparea erori, trebuie setat si modificat bine ca sa mearga.
Chiar daca il setezi sa faci proba (Test) la inceput trebuie sa bagi cantitate minima 512Mb-840Mb aicea in functie de servar.

6 Mult Succes cu servarul de Metin2!