| Wenzealus a întrebat:

Sunt nou in domeniul IT-ului si vreau sa-mi cumpar un pc facut pe piese. Vreau sa stiu daca se potivesc intre ele si ce jocuri m-as putea juca pe el. Buget: 1250 lei deci nu veniti cu chestii,, cai prea slab","tehnologie veche..." etc.

Cpu: AMD Phenom II X4 945 Quad Core, 3000MHz, 6MB, socket AM3

Gpu: MSI nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3

Ram: Corsair 4GB, DDR3, 1333 MHz

Placa de Baza: MSI 760GM-P23 (FX), socket AM3+

Carcasa: Carcasa Floston ATX, Midi Tower, 500W

DVD-RW: Writer Samsung SH-222BB/BEBE, SATA

Sursa: este inclusa in carcasa.

HDD-ul il detin deja si are conectivitate SATA

Multumesc (Anticipat)! Funda!

P.S.Toate piesele le voi cumpara de pe eMAG.ro

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La bugetul asta mai bine iei un procesor Trinity cu video incorporat si placa video mai tirziu. Placa video cu DDR3 e fix bani aruncati.