| Gabriel_Orzață_1996 a întrebat:

Sursa AEROCOOL KCAS AEROKCAS-500 ar putea sa alimenteze un I5 6400, un Gtx 750TI, placa de baza MSI B150M BAZOOKA, 8 gb ddr4 și un hard disk de 1tb? Cel mai bun răspuns primește funda.

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Ce ai tu acolo consuma vreo 150W, deci nu o sa fie probleme. Si in plus, sursa a re certificare bronze, asta inseamna ca nu e pocnitoare.

| KodrutZ a răspuns:

Ar putea, dar daca ai bani de i5... de ce nu ti-ai lua o sursa mai de bun simt?
P.S. De ce placa aia de baza si nu un H110? Ca performanta sint tot acolo, si daca nu folosesti RAID... dai bani in plus pe nimic.

| Gabriel_Orzață_1996 explică:

Am înțeles că e mai ok, și vreau neapărat ddr4.

| Gabriel_Orzață_1996 explică:

Plus ca H110 are 2 sloturi de memorie și poate o sa mai adaug pe viitor