| qwzanel2 a întrebat:

Salut TPU, tocmai ieri am primit un laptop Hp G8 Intel core i3. L-am pus la incarcat și am văzut ca pâlpâie lumina de la încărcare și cea de la aprindere și când am dat sa îl pornesc, beculețul de la buton pâlpâia și nu se aprinde, am crezut ca este bateria dusa și am scos-o și l-am lasat si cu baterie si fără si nu merge! Ce sa fac! Va rog din suflet! Tin sa menționez ca se aude un mic țacănit când pâlpâie beculetele! A fost ținut intr-un ghiozdan din Iunie si pana ieri! Va rog sa imi spuneți ce are! Dau funda

1 răspuns:
| Mtoni a răspuns:

Dacă nu apare nimic pe ecran atunci poate e defect ecranul. Conectează laptopul la un monitor sau tv pentru a vedea dacă pornește placa video, placa de bază și restul de hardware.