| Nujjjjjjjjghf a întrebat:

Vreau oameni care se pricep la fifa. Nu stiu cum sa dau acea pasa pe sus pe pc, nu ma refer la j, atunci cand apas j mingea se duce pe sus si jucatorul la care ajunge mingea sta pe loc, nu stiu cum sa dau pasa pe sus dar jucatorul sa continue sa alerge dupa ea... vreo idee? Daca nu m-ati inteles spuneti-mi incerc sa fiu mai explicit.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Adică pasă la întâlnire prin aer? Depinde ce FIFA ai şi cum ai setate tastele. Eu joc 14 şi am tastele puse cum erau la jocurile mai vechi. Adică:

A - CENTRARE/LOB

S = PASĂ

D = ŞUT

W = PASĂ LA ÎNTÂLNIRE etc. etc.

Ca să dau la întâlnire pe sus apăs A şi W în acelaşi timp.

| Nujjjjjjjjghf explică (pentru Gizăz):

Eu am L - PASA
K - PASA LUNGA
Space - Sut
J - Sa iti explic aici. Cand apas J mingea vine pe sus la jucator, dar jucatorul se opreste ca sa preia mingea, eu vreau sa continue sa alerge iar mingea sa ii vina la picior, nu pe cap. Dar nu stiu daca ma poti ajuta daca stiu ca exista doua tipuri de setari, eu am tipul 1 si eu tipul 2 cred, incearca sa incerci si setarile mele, poate iti dai seama.