| RaspunsuriBune a întrebat:

Vreau să îmi deschid un server de Metin2/Minecraft/CS 1.6 sau alte jocuri având la dispoziţie 200 de lei. Doresc să vă aud părerea în legătură cu care credeţi voi că este cea mai profitabilă "afacere"?

2 răspunsuri:
| ChristianXLX a răspuns:

Deci fii atent cu ce ai nimeri
Metin:sunt deja prea multe servere din cate stiu eu, sv private si lumea s-a saturat
Minecraft: Ai avea peste 1000 de jucatori online non-stop dar numai daca ai avea modul BUILD BATTLE care exista doar pe 1-2 servere si este numai cu cont premium...
Counter strike 1.6 : Pai la acesta nu stiu sigur ce sa iti spun ai putea sa faci 2 servere : cs classic si DR deoarece nu prea se mai gasesc unele ca sa fie calumea dar ce nu ar fi bine... este ca majoritatea de pe cs 1.6 au apelat la cs go si rareori mai joaca cs1.6 necumparandu-si admine si alte prostii deoarece strang pentru skin-uri de arme si alte prostii la cs go.

| RaspunsuriBune explică (pentru ChristianXLX):

Exact la lucrurile astea mă gâdeam şi eu, iar în legătură cu Build Battle. de ce au atât de puţine servere? Am auzit că trebuie să-l cumperi, eu sunt dispus să fac asta, dar am căutat şi nu găsesc.