| VOXaware a întrebat:

Salut TPU: vreau sa joc minecraft 1.6.4 cu un prieten prin open to LAN, ce trebuie sa fac?

am incercat sa : deschid 2 minecrafturi, pe unul am deschis lumea, iar pe celalalt am copiat ip-ul.
I-am dat prietenului dar i aparea o eroare : Connection Timed Out: Connect

Dau funda

Răspuns Câştigător
| DarksidersFTW a răspuns:

Intra in run > CMD > in cmd scrii ipconfig si vezi la iPv4 Adress, Punel sa scrie ce scrie langa iPv4 adress la add server, dupa tu faci o lume, orice nume, dupa dai ESC>Open To lan si dai protu' numerele alea care apar in chat. el dupa ce pune ip-u dela ipv4 sa puna : si sa scrie portu.